Орбан та Путін за допомогою українських військовополонених розігрують карту сепаратизму в Закарпатті.

Немає нічого загадкового в тому, що Росія раптом передала до Угорщини 11 військовополонених, які не виходять на зв'язок із українською владою, не намагаються повернутися в Україну.


Висновки очевидні з аналізу ситуації.

  1. Московський патріархат не розпоряджається полоненими. Тільки особисто Путін може вирішувати, яку кількість військовополонених передавати, якій державі чи організації їх передавати, передавати їх безпосередньо чи через посередників.
  2. Політичний хабар Путіна особисто Орбану. Тому що без дозволу свого уряду Угорщина не може прийняти у себе будь-яких іноземців (особливо іноземних військовополонених). Занадто непереконливою виглядає теза про те, що ініціатива з передачею українських військовополонених – це приватна ініціатива. Тому що це ініціатива віце-прем'єра Жолта Шем'єна, який є одним із найближчих сподвижників угорського прем'єр-міністра. Таким чином, Орбан особисто дав згоду прийняти 11 військовополонених від Путіна персонально.
  3. Щоб завуалювати факт політичного хабара, було використано схему посередників: Московський патріархат передав 11 чол. саме тій частини міжнародної католицької організації, яка розташована саме в Угорщині, а не в будь-якій іншій католицькій країні Європи.
  4. Коли Росія звільнила командирів українських підрозділів, які обороняли Маріуполь, бранці Кремля стали почесними бранцями Ердогана. Оскільки Угорщина – член ЄС, вона не може дозволити собі у відносинах із РФ те, що може собі дозволити Туреччина. Тому Путін зробив із Орбана «почесного миротворця» через посередницьку схему.
  5. Якщо виходити із заяв офіційних осіб Угорщини, то українські військовополонені не є там «почесними бранцями». Глава МЗС П.Сійярто заявив, що ці люди вільні у своєму пересуванні та діях на території Угорщини. «І якщо вони захочуть вийти на зв'язок із українською владою, то вони вільні це зробити, я можу вам це гарантувати».
  6. Якщо 11 українських військовополонених, які перебувають в Угорщині, насправді вільні у своїх діях, то чому не прагнуть повернутися до України та зв'язатися з українською владою?

Є лише одна відповідь на це запитання: всі військовополонені – етнічні угорці, мобілізовані в Закарпатській області, які через свої переконання не мають наміру повертатися в Україну. Саме через це Путін і передав їх Орбану.

Ця кремлівська вистава має 2 цілі:

  1. показати, що в Україні є угорці, які не хочуть туди повертатися;
  2. показати, як сильно Орбан та його уряд піклуються про етнічних угорців в інших країнах.

Резюме.

По суті, Орбан за підтримки Путіна реалізує сценарій заміни українського громадянського патріотизму угорців Закарпаття на етнічний угорський патріотизм, знищення ідентифікації українських угорців із державою України.

Автор: Володимир Воля

Експерт Інституту "Інтермаріум"