Image
UA EN

Фінляндія розпочала навчання з артстрільбами біля кордону з Росією

У Фінляндії стартували військові навчання Northern Strike 225. Вони проходять на найбільшому в Західній Європі полігоні Роваярві в Лапландії, розташованому за 100 км від кордону з Росією, повідомляє Yle. У навчаннях задіяно 2,2 тисячі військовослужбовців, у тому числі польський підрозділ важких реактивних систем залпового вогню, а також 500 одиниць техніки. Учасники відпрацьовуватимуть використання артилерії в умовах ранньої зими та інтеграцію можливостей союзників по НАТО.

Командир навчань підполковник Кіммо Руотсалайнен заявив, що мова йде про найбільші артилерійські та мінометні стрільби в Північній Фінляндії. Маневри триватимуть до 25 листопада. Вони є продовженням навчань Northern Spike 25, які проходили тут же з 8 по 16 листопада.

Раніше фінські сухопутні сили повідомили, що в навчаннях у листопаді-грудні візьмуть участь близько 15 тисяч військовослужбовців: призовники, резервісти, кадрові військові та формування країн-союзників. Метою вказувалася спільна підготовка «до виконання обов'язків у воєнний час».

Навчання проводяться на тлі зміцнення військової інфраструктури НАТО у Фінляндії. 1 вересня в місті Міккелі, розташованому за 140 км від російського кордону, запрацював штаб регіонального командування сухопутних військ Альянсу. Серед його завдань — координація дій національних армій, а також спільне планування операцій. Штаб знаходиться під керівництвом командування НАТО «Норфолк» (США).