Image
UA EN

Прем’єр Болгарії пообіцяв накласти вето на новий пакет санкцій ЄС проти Росії

Прем’єр-міністр Болгарії Румен Радев заявив, що його країна накладе вето на новий пакет санкцій Європейського Союзу проти Росії. Про це повідомляє Reuters.
 
Глава болгарського уряду, якого описують як євроскептика з проросійськими поглядами, що переміг на парламентських виборах у квітні, пояснив своє рішення негативним впливом санкцій на економіку країни, а також незгодою із включенням до санкційного списку глави Російської православної церкви патріарха Кирила.
 
Напередодні ЄС розширив санкційний перелік, додавши 34 фізичні та 47 юридичних осіб, пов’язаних із російським військово-промисловим комплексом, «тіньовим флотом» і політичною діяльністю, включно з патріархом.
 
«Існує значний ризик для діяльності компанії “Лукойл”», — заявив Радев перед засіданням Європейської ради в Брюсселі. Як зазначає агентство, російська нафтова компанія керує єдиним у країні нафтопереробним заводом у Бургасі та є одним із найбільших роздрібних продавців пального.
 
Глава уряду також згадав про можливі перебої через санкції у постачанні запасних частин для Софійського метрополітену та мінеральних добрив.