Image
UA EN

Сотням малих міст Росії передбачили вимирання через відтік молоді

У Росії сотні малих міст можуть зникнути найближчим часом через масовий відтік населення. Такий висновок міститься в доповіді Всеросійського центру вивчення громадської думки, з якою ознайомився ТАСС.

Як відзначають дослідники, молодь залишає малі міста в пошуках кращих кар'єрних і освітніх перспектив, а старше покоління поступово зменшується. При цьому нові мешканці в невеликі міста практично не приїжджають. Це призводить до скорочення кількості домогосподарств і загального зниження населення.

У доповіді йдеться, що причина відтоку — не тільки заробіток, але також обмежена інфраструктура і відсутність привабливих перспектив для життя і розвитку. Так, згідно з опитуванням, в малих містах тільки 33% людей у віці 18-24 років дивляться на майбутнє оптимістично, в той час як в містах-мільйонниках цей показник досягає 53%.

Одночасно з цим дослідники відзначили, що з 1950 по 2030 роки населення за межами міст в Росії зменшиться на 36%, а населення в містах з населенням від півмільйона чоловік зросте на 25%.