- Новини та події
- Перегляди: 684
Верховний лідер Афганістану та очільник руху «Талібан» мулла Хайбатулла Ахундзада видав наказ, який забороняє використання смартфонів членами угруповання та державними службовцями. Про це повідомляє видання Afghanistan International.
Міністерство юстиції Ісламського Емірату Афганістан розіслало відповідний документ керівникам військових судів, начальникам поліції та очільникам розвідувальних служб «Талібану» у восьми регіонах країни.
Як стверджують джерела видання, влада також створила спеціальний реєстр, до якого вносяться ім’я, посада, місце служби, мобільний оператор і номер телефону кожної особи, якій заборонено користуватися смартфоном.
Порушників нових правил вважатимуть правопорушниками, а покарання для них визначатиме суд. Після появи наказу в соціальних мережах поширилося відео, на якому член руху «Талібан» демонстративно знищує свій смартфон.
За даними видання Kabul Now, начальник поліції району Бармал у провінції Пактика та 14 його підлеглих також розбили свої смартфони після набуття чинності забороною.
Раніше департамент ісламської освіти Міністерства освіти, підконтрольного «Талібану», вже заборонив учням приносити смартфони до шкіл і релігійних семінарій. Нове рішення фактично поширює ці обмеження на значну частину державного апарату та силових структур Афганістану.



