- Новини та події
- Перегляди: 694
Американська економіка не зможе вижити без введення мит на товари з інших країн, заявив президент США Дональд Трамп. «Якщо іншим країнам дозволено використовувати мита проти нас, а нам не дозволено швидко і гнучко застосовувати відповідні мита проти них, у нашої країни немає навіть найменшого шансу на економічне виживання», - написав глава Білого дому у своїй соцмережі Truth Social. Він додав, що завдяки торговим тарифам «наша економіка процвітає». До цього Трамп зазначив, що якщо американські суди скасують введені ним мита, то це дасть змогу іншим країнам тримати США «в заручниках зі своїми антиамериканськими тарифами». «Це означало б економічне розорення Сполучених Штатів Америки!» - наголосив президент.
Наприкінці травня суд з міжнародної торгівлі у США визнав незаконними введені Трампом мита і заблокував частину з них. Однак адміністрація Білого дому подала апеляцію на це рішення і домоглася тимчасового розблокування дії тарифів.
Після повернення на посаду президента Трамп сконцентрувався на введенні мит: 1 лютого він затвердив тарифи в розмірі 25% для імпорту з Мексики і більшості товарів з Канади, а також 10% на товари з Китаю, вимагаючи від цих країн обмежити потік фентанілу і нелегальних іммігрантів у США. Потім він кілька разів призупиняв своє рішення і знову затверджував його. 10 лютого Трамп підвищив мита на імпорт сталі та алюмінію до 25%, 26 березня - встановив тарифи в розмірі 25% на імпортні легкові автомобілі та легкі вантажівки, а 2 квітня запровадив глобальні 10-відсоткові мита на більшість товарів, що постачаються до США. На тлі обвалу на фінансових ринках Трамп призупинив це рішення 9 квітня і відклав його на 90 днів.


